Ankara Evden Eve Nakliyat

Nakliyatta güvenin 1 numaralı adresi

Yaşamış olduğumuz çağ ve yer dolayısıyla biz Türk insanlarının yaşadığı evler geniştir. Bunun sebebi ise geniş evlerin İçerisinde dar evlere kıyasla daha fazla bizlere ait anı ve de eşya bulundurabilmesidir. Bu sebepledir ki biz Türk halkı bize dair birçok şeyi barındıran evlerimizi benimseyerek onları yalın bir madde ve barınak olmaktan soyutlayarak onlara yuva deriz. Çünkü yuvamızda özellikle biz Türklerin en çok değer verdiği cisimler vardır. Bununla birlikte şunu da belirtmek gerekir ki buralarda bizlerin izi vardır. Yaşadığınız her olay evinizdeki eşyalarla birlikte saklanır. Bu sebepledir ki yuvanızda bulundurduğunuz eşyalara önem verirsiniz. Belli başlı şartlar ve koşullar sebebiyle bazen eşyalarınız sizin kontrolünüzüz altında olmaz bu tip durumlar kale geldiğinde sizlerin onlara en az sizin onlara baktığınız kadar iyi bakacak birine ya da birilerine ihtiyacınız vardır. Bulunduğumuz çağda ise kolaylıkla güvenerek eşyalarınızı teslim edebileceğiniz çok az kişi ya da şirket vardır.  Bazen öyle durumlarla karşı karşıya kalırız ki her ne kadar durumun iyi ya da kötü olması fark etmez iken bizler elimizde olmayarak bir parçamız olarak gördüğümüz evlerimizi taşımak gerekir. Ve tüm bu taşıma işlemlerini gerçekleştirirken eşyalarınıza sizin kadar önem verecek ve bu öneme göre titizlikte çalışacak güvenilir bir firmaya ihtiyaç duyarsınız. Üzülerek belirtmek gerekir ki son yıllarda belirttiğim gibi müşterilerinin verdiği önemi ve titizliği vererek müşterinin dilekleri üzerine çalışan ve de müşteri memnuniyetini ön planda tutan firma ya da şirket bir elin parmaklarını geçmemektedir. Eğer ki biraz şanslıysanız ve de bunlardan birini bulabilirseniz dahi bulduğunuz bu firmanın o tip firmalardan olup olmadığına dair az da olsa bir güvensizlik yaşarsınız bu da onlara güvenmenizi engeller. Piyasadaki bu müşteri firma güvensizliğinin farkına varan ve de tüm bunlara son vermek amacıyla açığa çıkan ve de Lojistik’e olarak çalışan ve de bu yolda elinden geleni yapmaya çalışan taşıma şirketimiz siz değerli müşterilerine hizmet etmeye hazırdır.

Nakliyat nedir ve nasıl sınıflandırılır

Nakliyatı en basit bir şekilde mesafelere göre şu şekilde sınıflandırabiliriz;

 • Ülkeden ülkeye nakliyat
 • Şehirden Şehre nakliyat
 • Evden eve nakliyat

En başta Belirtmiş olduğum bu unsurlar firmamızı başka bir alanını ilgilendirdiği için bu yazıda onlara değinmeyeceğim. Bu yazıda ise sizlere yani siz Ankara sakinlerine sunduğumuz Ankara Evden Eve Nakliyat hizmeti konusunda biraz bilgi vereceğim.

Evden eve nakliyat; Müşterilerin ve yahut müşterinin istemi ve ya yönlendirmesi üzerine ev ve ya ofis içinde bulunan eşyaların belirtilen yeni adrese doğru zamanda doğru şekilde taşınması için yapılan planlama ve uygulama işlemlerinin bütünlüğü olarak tanımlanabilir. Nakliye işinde dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bu hususları kısaca başlıklar altında sıralamak gerekirse

 

 • Eşyanın kırılganlık derecesi
 • Eşyanın boyutları
 • Eşyanın esneklik payı
 • Eşyanın ağırlığı
 • Eşyanın parça bütünlüğü

Nakliyeciliğe dair belirtmiş olduğum tüm bu unsurlara dikkat edilerek taşıma işlemi fiile dönüştürülebilir. Belirtmiş olduğumuz Tüm bu nakliye işleminin daha programlı yürütülebilmesi için izlenilmesi gereken nakliyatta önem arz eden nakliyat adımları vardır. Belirtmiş olduğum tüm bu taşımacılık işlemleriyle alakadar adımlar ise yukarıda belirtmiş olduğum nakliye eşyasının özellikleriyle birbiriyle girişmiş bir vaziyettedir. Nakliye işleminin adımlarını sıralamak gerekli olursa;

 • Eşyanın sökülme işlemi (de montaj)
 • Parçaların ya da bütünün paketlenmesi
 • Eşyaların araca taşınması
 • Aracın belirtilen yeni adrese eşyaları götürmesi
 • Eşyaların araçtan yeni adrese taşınması

Paketlerin dikkatli bir şekilde aşılması

 • Montaja gerek duyulan eşyaların montajı yapıldıktan sonra tüm eşyaların müşteri tarafından belirtilen yeni yerlerine yerleştirilmesi

Ankara Evden Eve Nakliyat olarak taşıma işleri için önem taşıyan tüm hususlara dikkat ederek siz değerli müşterilerimizin eşyalarının nakil işlemini geçekleştirmekteyiz. Tüm bu işlemleri ise nakliye işinde yetkin elemanlar tarafından yapılmakta ve de herhangi bir koşul altında eşyanıza zarar vermemekteyiz. Bu taşıma işlemini yaparken ki hassasiyetimizi daha net anlamanız için sizlere işlemleri aşama-aşama anlatmak daha doğru olacaktır.

 • Eşyaların sökülme işlemi; nakliyatın bu aşamasına başlamadan önce dikkat edilmesi gerek 3 ana unsur vardır. Bunlar, Nakliyesi istenilen eşyaların boyutları, Nakliyesi istenilen eşyanın esneklik payı ve Nakliyesi istenilen eşyanın bütünlüğüdür, Nakliyesi istenilen eşyanın bütünlüğüne bakılır eğer ki eşya herhangi bir şekilde daha küçük parçalara ayrılabiliyorsa bu işlem düzgünce yapılır.
 • Paketleme; hazır olan eşyalar kendi boyutlarına uygun şekilde taşıma işlemi sırasında herhangi bir zarar görmemesi için paketlenebilir.
 • Eşyaların diğer adrese kadar taşınma işlemi; Kırılganlık değeri yüksek olan cisimler özellikle araca yerleştirilirken gerekse araçtan indirilirken dikkat edilmelidir. Mümkünse bu tip kırılganlık değeri yüksek olan eşyalar aracın en üst noktasına konulmalıdır.
 • Eşyaların montajı ve yerleştirilmesi; paketlerinden herhangi bir zarar verilmeden başarılı ve de düzgün bir şekilde çıkarılan eşyalar, herhangi bir zarar var mı yok mu kontrol edildikten sonra tekrardan yapısal bütünlüğü en baştaki hali hedeflenerek birleştirilir ve de müşterinin istediği gibi eve yerleştirilir.

 

Eğer sizlerde bu tip istenmeyen sorunlarla herhangi bir şartta ve ya koşulda karşı karşıya kalmak istemiyorsanız işinizi vermeyi planladığınız nakliye firmasını seçerken belli başlı hususlara dikkat etmelisiniz. Nakliye firmanızın belgesin olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Ayrıca nakliye yapmaya izni olan firmanın elemanlarının da izin belgesi ya da en az bir kalfalık belgesi olmalıdır, bununla birlikte nakliye işlemini yapan elemanların yeterli donanıma sahip olması ve en önemlisi ise nakliye aracına dikkat etmelisiniz. Tüm bu alanları bulunduran firmamız ise hala alanını en başarılı ismidir.

Hemen Ara!