Taşıma Öncesi Planlama

Taşınma öncesinde taşınacak eşyalarınızın paketlenmesi ve kontrol edilmesi, taşınma sonrasında daha rahat ve doğru adımlar atmanızı sağlayacaktır. Bu nedenle taşınma öncesinde hangi eşyalarınızın hangi paket içerisinde bulunduğunu bilmek, yeni adresinizdeki yerleşme sorununu ortadan kaldıracaktır.

Kontrol Listesi Oluşturma

Taşınma işlemleri sona erdiğinde, evinizi yerleştirme sıkıntısı kendisini göstermektedir. Bu sıkıntıya kısa sürede çözüm üretmek için iyi bir kontrol listesi hazırlamak, eşyalarınızın nerede olduğunu ve yeni adresinizde nereye koyulacağını iyi bir şekilde bilmenizi sağlayacaktır. Eşyalarınızın hangi paketin içerisinde yer aldığını bilmek, paketleri oda oda ayırmak, yerleşme sırasında daha hızlı hareket etmenizi ve yerleşmenin kısa sürede sona ermesini sağlayacaktır.

Eşyaların Paketlenmesi

Eşyalarınızı paketlerken özellikle kırılma olasılığı yüksek olan cam ve benzeri ürünlerden oluşanları gazete benzeri bir kağıt ile sarmak, kırılma riskini ortadan kaldıracaktır. Paketleme aşamasında dilerseniz Ankara Profesyonel Nakliyat balonlu paketleme hizmeti ile yanınızda olacaktır. Paketleme sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ise benzer eşyaları aynı pakette bulundurmak olmalıdır.

Son Kontrolü Unutmayın

Taşınma işlemi için eşyalarınızın nakliyat aracına yüklenmesinin sonrasında eski adresinizi son bir kez kontrol etmek, unutulmuş olan eşyalarınızı görmenize ve yanınıza almanız gerekenlere karar vermenize olanak sağlayabilirsiniz. Yapacağınız bu son kontrol yeni adresinize ulaştığınızda eşyalarınızın eksik çıkma olasılığını da ortadan kaldıracaktır.

Çocuklarınızı Taşınmaya Hazırlayın

Taşınmadan en çok etkilenenler şüphesiz çocuklarınız olacaktır. Çocuklarınızın psikolojilerini olumsuz etkilememek için taşınma öncesinde onlarla konuşmak, onları yeni adrese, yeni arkadaşlara hazırlamak, en önemli etmen olacaktır. Bu nedenle taşınma öncesinde kesinlikle çocuklarınızla yetişkin bir birey gibi konuşmalı, onların fikir ve düşüncelerine önem vermelisiniz.

Taşınma Aşamaları Nelerdir?

Taşınma öncesinde iyi bir paketleme ile tüm eşyalarınızı güvenceniz altına almalı, kırılma veya çizilme gibi sorunları en başında ortadan kaldırmalısınız. Dilerseniz bu aşamada Ankara Profesyonel Nakliyattan destek alabilir, ücretsiz ekspertiz hizmetinden faydalanabilirsiniz. Paketleme aşamasının ardından nakliyat firmaları ile görüşmeli ve sadece fiyata değil, kaliteye de dikkat etmelisiniz.

Hemen Ara!